Kapat
Türkçe English

Feridun Andaç ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi (8 Hafta)

830,00 TL
Tarih: 15 Eylül - 3 Kasım arası Pazar Günleri Saat: 20:00 - 22:00 arası Mekan: Online

  Sepete Ekle
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ


Teşekkür Ederiz,
En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz
 • FERİDUN ANDAÇ İLE ONLINE İNTERAKTİF SINIF ORTAMINDA YARATICI YAZARLIK ATÖLYESİ

   

  Yazının yolunu yordamını kurmak okumaktan geçer. Eğer iyi bir okursanız içinizdeki yazma enerjisini ortaya çıkarır, yaratıcılığınızın dümenine geçebilirsiniz. Yaratıcılığın formülleri yoktur; ama okumayı bir uğraş. yazıyı da bir tutkuya dönüştürebilmek için her ikisine de birlikte adım atmak gerekir.

  Unutmayın ki okudukça yazar, yazdıkça da okursunuz.

  İşte Feridun Andaç Yaratıcı Yazarlık Atölye’sinde yaratıcılığın kapılarını aralayabileceğiniz bir yol haritası çıkarıyor önünüze:

  İlk adımda size iyi bir okur olmanın yolunun/yordamını gösterip kılavuzluk edebilecek çalışmaları sunuyor. Ardından yaratıcı yazının nasıl bir uğraşa dönüşebileceğini örneklemelerle karşınıza çıkarıyor..

  Bunu tamamlayan Edebiyat Semineri’ nde “yazar okumak” kavramının ne anlama gelebildiğini gösterirken,  “nasıl bir okur” olmak gerektiğini de seçilmiş yazarlar/yapıtlarıyla bir okuma yolculuğuna çıkaracak sizi.

  Bu çalışmalara katılımcılarda şunlar göz önünde tutulacak: 

  Belli edebi türe ilgi duyanlar ama bir türlü yazamayanlar, bu tür üzerinde iyi-kötü yazma deneyimi olanlar, yönlendirilmeye gereksinme duyanlar katılacak. Her hafta belli konular üzerinde durulacak; önerilen kitaplardan okunacaklar üzerine yorum/değerlendirme/çözümleme yapılacağı gibi; katılımcıların verilecek konularda da yazdıkları yazılar okunup değerlendirilecektir.

   

  Öneriler: Okuma önerisi olarak her iki dönemin ayrı ayrı kitap listesi katılımcılara verilecek. Ayrıca, iki dönem için, film izleme öneri listesi de sunulacağı gibi; izlenen filmlerden yola çıkılarak kurgu/hikâye etme, olayörgüsü kurma, anlatımda görsellik/yer-mekân duygusu, karakter yaratma konularında da sinemadan yararlanma konularında izlenilen filmler üzerinde konuşulup, kısa metinler yazılacak. Atölye çalışmalarında ağırlıklı olarak düzyazı (öykü/roman/deneme/günlük/anı) yazma biçimleri/yöntemleri üzerinde durulacak, bunlarla ilgili örnek metinlerle çözümleme çalışmaları yapılacaktır.

   

   

   

  Atölye çalışmaları  2’şer aylık iki dönemi  kapsayacaktır. Her dönem 8 hafta, 16 saatlik bir zaman dilimini içerir. Programın 1. ve 2. dönemler toplam  16 Hafta, 32 Saat.

   

   

   

  Tarihler:

  Yaratıcı Yazarlık 2. Bölüm

  15 Eylül - 3 Kasım arası 8 hafta boyunca Pazar Günleri 20:00 - 22:00 arası

   

  Ücret:

  8 hafta katılım 830 TL

   

   
  Feridun Andaç ile Yaratıcı Yazarlık üzerine yapılan söyleşiyi okumak için tıklayınız
   
 • Taksit
  Taksit Tutarı
  Toplam Tutar
  1
  830,00 TL
  830,00 TL
  2
  427,45 TL
  854,90 TL
  3
  287,73 TL
  863,20 TL

  Garanti Kredi Kartlarıı

 •  Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz
  Oyla:

Butik Global © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır