Kapat
Türkçe English
Whatsapp

Dr. Cengiz Kastan ile Sanat, Moda ve Tasarım Bağlamında Ayakkabı

0,00 TL
21 Nisan - 12 Mayıs Pazar Akşamları 20:00 - 21:00 Kayıt ve bilgi için: [email protected]

Etkinliğimize kayıt olabilmek için sitemize üye olarak giriş sağlamanız gerekmektedir.

 • Ayakkabı, sanat ve bilimden ilham alan, estetikle mühendisliğin kusursuz bir buluşmasıdır. Siz de bu muhteşem buluşmanın içinde yer almak ve ayakkabı dünyasının sırlarını keşfetmek istemez misiniz?

  Türkiye'nin ayakkabı denildiğinde ilk akla gelen isimlerinden biri olan Dr. Öğretim Görevlisi Cengiz Kastan önderliğindeki bu heyecan verici atölye, tasarım ve üretimde yeni ufuklar açmaya hazır. Moda tutkunlarından tasarımcılara, ayakkabı ustalarından meraklılara kadar herkesi bekliyoruz!

  Siz de bu benzersiz deneyime katılarak ayakkabının büyülü dünyasını keşfedin. Unutulmaz bir yolculuk için bize katılın ve ayakkabıların taşıdığı hikayelerin bir parçası olun. Hayal gücünüzü ayakkabılarınızın tabanlarına basarak gerçeğe dönüştürün. Bekliyoruz!

  1. Sanat, Moda ve Tasarım Bağlamında Ayakkabı/ Ayakkabı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular
  2. Ayakkabı Tarihçesi/ Ayakkabı Kullanım Gerekçelerinin Evrimi
  3. Ayakkabı Malzemeleri/ Ayak Sağlığı
  4. Ayakkabı Tasarımı- Üretimi/ Spor Ayakkabı- Günlük Ayakkabı Tercihi 

  Dr. Öğr. Üyesi Cengiz KASTAN

  1964, Trabzon doğumludur.

  Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden 1985 yılında mezun olmuştur. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İşletmecilik Bölümü'nde Yüksek Lisans derecesi almıştır. 2018 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı'nda 'İşletmelerde Rekabet Üstünlüğü Sağlamaya Yönelik İnovasyon Stratejileri ve Ürün İnovasyonu Modelleri: İstanbul Ayakkabı Endüstrisi'nde Bir Araştırma' isimli tezini vererek Doktor ünvanı almıştır. 2018 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Yar. Doç. olarak atanmıştır. 2021- 2022 döneminde Işık Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Moda ve Tekstil Tasarımı Tezli Yüksek Lisans Programı'nda eğitime başlamıştır. Tez aşamasındadır.

  İlkokul döneminden beri baba mesleği ayakkabıcılık ile ilgilenen Kastan, tasarım, stampa yapımı, kesim, monta ve  temizleme alanlarında çalışmıştır.

  Birleşmiş Milletler UNIDO tarafından organize edilen İtalyan PISI Enstitüsü tarafından verilen "Ayakkabı Dizaynı ve Model Yapımı" Programı ile İTKİB ve Moda Pelle Fashion Institute işbirliğinde düzenlenen "Ayakkabı Tasarımı" Programı'nı tamamlamıştır.

  1994-2002 yıllarında İstanbul Ayakkabıcılar Esnafı ve Sanatkarları Odası'nda eğitim ve teknik işlerden sorumlu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 1993-1999 yılları arasında Eğitim Müdürlüğü yaptığı Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu'nda 1999-2001 yıllarında Genel Başkan Vekilliği'ni yürütmüştür. 1997-2001 yıllarında TASEV Yönetim Kurulu Üyeliği, 2005-2008 yıllarında ise aynı kurumda Eğitim Koordinatörlüğü yapmıştır.

  ''Modern Yöntemle Stampa Çıkarma' adlı kitabının 5. baskısı 2007, 'Ayakkabı Malzemeleri' isimli kitabının 4. baskısı 2011, 'Ayakkabı Teknolojisi' kitabının 2. baskısı 2007, 'Bilgisayar Destekli Ayakkabı Tasarımı: Shoemaster Creative' ders notları 2015 ve 'Ayakkabı İşletmelerinde Tasarım Yönetimi' ders notları 2016 yılında yayınlamıştır.

   2018 yılında Akın Marşap ile birlikte hazırladığı "Effect of Open Innovation and Value Network on Competitive Advantage in Design Management: A Model Proposel" isimli makalesi Eurasian Journal of Business and Management dergisinde, 2014 yılında 'Türkiye'de İhracatçı Ayakkabı İşletmelerinde İnovasyon Stratejileri ve Ürün İnovasyonu Çalışmaları Üzerine Bir Araştırma' isimli makalesi, 'Ayakkabı Kalıbı Ölçü Sistemleri' ve 'Ayakkabı Kalıp Tasarımı Öğretim Yöntemi Üzerine Bir Deneme' isimli makaleleri 2009 yılında Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu Dergisi'nde yayınlanmıştır.

  Çeşitli uluslararası kongrelerde bildiriler sunmuştur.

  2011 yılından itibaren İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Bil MYO Tekstil- Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü Başkanı, Temmuz 2008'den beri İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Bil MYO Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Program Başkanı olarak görev yapmaktadır.

   

 • Taksit
  Taksit Tutarı
  Toplam Tutar
  1
  0,00 TL
  0,00 TL
  2
  0,00 TL
  0,00 TL
  3
  0,00 TL
  0,00 TL
  4
  0,00 TL
  0,00 TL

  Garanti Kredi Kartları

 •  Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz
  Oyla:

Butik Global © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

Mail Destek