Kapat
Türkçe English
Whatsapp

Prof. Dr. Hanna Nita Scherler ile “Mevcudiyet: Burada Olmak” Video Sınıf

0,00 TL
Prof. Dr. Hanna Nita Scherler ile “Mevcudiyet: Burada Olmak” Video Sınıf

Etkinliğimize kayıt olabilmek için sitemize üye olarak giriş sağlamanız gerekmektedir.

 • Prof. Dr. Hanna Nita Scherler ile “Mevcudiyet: Burada Olmak”

  Gündelik hayatımızda sıklıkla sorunlarımızdan, zorlanmalarımızdan bahsederiz. Nadiren bu sorunlarla temas etmek için mevcudiyet gösteririz. Gestalt farkındalık uygulaması, mevcudiyetin metodudur. Merhaba demediğimiz, görmezden, duymazdan geldiğimiz, çeşitli şekillerde haykırmakta olan taraflarımızı fark etme, inceleme ve beslemenin tekniklerini barındırır. Gestalt farkındalık uygulaması ile kişi yavaşlamayı, yoğunluğu azaltmayı öğrenir. Yaşam, aynı denizdeki dalgalar gibi bazen okşayıcı bazen de yıpratıcı olabilir. Küçük dalgalarda sörf yapmayı öğrenmek büyük dalgalar geldiğinde sörfün üzerinde kalabilmeyi destekler. Dalgaları durdurmak mümkün olmayacağına göre, sörf yapmayı öğrenmeye niyet edilebilir. 

  Video Sınıfı İzlemek İçin 

  https://youtu.be/hqgy4ya5Zr4

   

  Prof. Dr. Hanna Nita Scherler birey ve çiftlere danışmanlık yapan, meslektaşlarına süpervizyon veren ve farklı zeminlerden kişilerin oluşturduğu gruplara kişisel gelişim hizmetleri sunan serbest çalışan bir klinik psikologdur. Hasan Kalyoncu Üniversitesinde öğretim üyesidir.

  Boğaziçi Üniversitesinde, İş İdaresi-Pazarlama dalından mezun olduktan sonra, aynı üniversitede Sosyal Psikoloji ve Klinik Psikoloji dallarında Yüksek Lisans programlarını tamamlamış ve ABD Santa Barbara’da Fielding Graduate Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji dalında doktora derecesi almıştır. Boğaziçi Üniversitesinde 4, Bilgi Üniversitesinde 18 yıl sözleşmeli öğretim üyesi olarak çalışmıştır. 

  ABD’de Cleveland Gestalt Enstitüsünde Gestalt eğitimi almış olan Scherler, Gestalt bakış açısını bir yaşam felsefesi olarak sunduğu kişisel gelişim programları geliştirmiş ve 30 yılda, farklı yaş ve mesleklerden oluşan, 1000 den fazla kişiyi bu yaklaşım ile tanıştırmıştır. 

  Evrensel bilinç kavramına ilgi duymakta ve bu konuyu sunmakta olduğu kişisel gelişim programları ile ilişkilendirmektedir. 

  Avrupa Gestalt Terapi Derneği (EAGT) kayıtlı Gestalt terapisti olan Scherler, aynı zamanda, Avrupa Psikologlar Dernekleri Federasyonu (EFPA) tarafından verilen “Psikoterapi Uzmanlığı olan Avrupa Psikoloğu” unvanını taşımaktadır ve Türkiye’de bu unvanın edinilmesi sürecini yönetmek üzere kurulmuş olan Ulusal Değerlendirme Komitesi üyesidir.

   

   

 • Taksit
  Taksit Tutarı
  Toplam Tutar
  1
  0,00 TL
  0,00 TL
  2
  0,00 TL
  0,00 TL
  3
  0,00 TL
  0,00 TL
  4
  0,00 TL
  0,00 TL
  5
  0,00 TL
  0,00 TL
  6
  0,00 TL
  0,00 TL
  7
  0,00 TL
  0,00 TL
  8
  0,00 TL
  0,00 TL
  9
  0,00 TL
  0,00 TL
  10
  0,00 TL
  0,00 TL
  11
  0,00 TL
  0,00 TL
  12
  0,00 TL
  0,00 TL

  Garanti Kredi Kartları

 •  Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz
  Oyla:

Butik Global © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

E-posta Destek